Kā pēc atvaļinājuma veiksmīgi atgriezties darba ikdienā

Brīnišķīgs atvaļinājums, kurā izdevās pilnībā atslēgt prātu no domām par darbu... Lieliska sajūta, vai ne?
Un tad, pirmā darba diena pēc atvaļinājuma. E-papastu kaudzes, sakrājušies darāmie darbi, kolēģi ar neskaitāmiem jautājumiem. Kā atgriezties darba dunā saaudzējot sevi un saglabājot produktivitāti? Lūk, daži ieteikumi:

1. Sāc dienu laicīgi

Ideāli, ja vari darbā ierasties mazliet agrāk, kā parasti. Pirms birojs ir pilns ar cilvēkiem un sākusies ikdienas kņada. Šādi Tu sev iedosi laiku, lai prāts adaptētos atkal darba vidē, pēc atgriešanās no atpūtas.

2. Nepavadi visu dienu e-pastos

Jā, tas var būt ļoti kārdinoši. Visu dienu atbildēt uz visiem e-pastiem, kas sabiruši Tavā elektroniskajā kastītē šajā laikā (atzīsti, tas liek justies svarīgam, vai ne? :)  ). Tomēr neļaujies šim kārdinājumam, jo tā tikai šķietami ir produktīva nodarbe. Dod sev tikai 30 minūtes laika apskatīties e-pastus un atbildi tikai uz tiem, kuri ir absolūti degoši šodien. Objektīvi absolūti degoši. Mešanās visos e-pastos radīs sajūtu, ka jau pirmajā dienā slīgsti darbu kaudzē un visa atvaļinājumā iegūtā enerģija ātri vien beigsies

3. Ieraugi lielo bildi

Tieši tas pats attiecas uz sapulcēm, neieplāno visu dienu ar sapulcēm. Tā vietā iesāc dienu ar prioritizēšanu - ko tiešām šodien svarīgi paveikt? Apsēdies un paskaties uz lielo bildi - kas svarīgs Tev, Tavam vadītājam, Taviem klientiem un Tavam uzņēmumam kopumā šobrīd? Pastaigājies pa biroju, parunā ar kolēģiem neoficiālā gaistonē, uzzini, kādas ir aktualitātes, kas noticis Tavā prombūtnē? Atceries, ja dzirdi par problēmām, noglabā zināšanai nevis meties uzreiz tās risināt.

4. Rūpējies par sevi

Neļauj sev norakties darbos jau pirmajā dienā. Tas kopumā mazinās kā Tavu motivāciju, tā produktivitāti. Atceries paņemt pauzes, kārtīgi paēst un izkustēties (vai vismaz izstaipīties) dienas laikā

5. Saglabā fokusu

Otra galējība ir nevis ierakties darbos, bet neatgriezties no atvaļinājuma (mentāli), lai arī esi atpakaļ birojā. Jā, kolēģi nāks parunāties par to, kā Tev gāja. Un īsām sarunām nav ne vainas. Bet neaizraujies ar sīku izklāstu ikvienam, kurš vaicā un neskaitāmu foto rādīšanu. Atceries par savu šodienas prioritāšu sarakstu un saglabā uz tiem fokusu. Pamazām darbā ir jāatgriežas un darbu atlikšana tikai palielinās iekšējo spriedzi un nepatiku par atgriešanos darbā.